a

a

Wycieczka do Krakowa

...

Grupa młodzieży z klasy czwartej technikum wraz z wychowawcą 3 marca udała się na wycieczkę do Krakowa.

Swój dzień w Krakowie rozpoczęliśmy od warsztatów w Żywym Muzeum Obwarzanka, gdzie poznaliśmy historię tego produktu i wiele ciekawostek. Wiemy, że obwarzanki to nie bajgle, to nie precle, ale Certyfikowany produkt lokalny, do których wypieku prawo mają tylko nieliczne piekarnie z Krakowa i okolic. W czasie warsztatów, każdy zrobił swojego obwarzanka… były pyszne.

Kolejnym punktem naszej wycieczki była wizyta w Ogrodzie Botanicznym. Jest to najstarszy tego typu ogród w Polsce i ma charakter muzealny. Zajmuje powierzchnię prawie 10 ha. O tej porze najatrakcyjniejsze są szklarnie – palmiarnia, storczykarnia, ale na zewnątrz można było już obserwować zwiastuny wiosny.

Późnym popołudniem udaliśmy się do Muzeum - Podziemia Rynku. Tutaj cofnęliśmy się do średniowiecza  i poznaliśmy średniowieczny handel, osadę przedlokacyjną, bogate kramy, wielką wagę, średniowieczny transport, cmentarz z XI w. oraz kramy Bolesławowe. Dzięki dużemu zaangażowaniu pani przewodnik oraz wielu ciekawym eksponatom i rozwiązaniom multimedialnym była to swoista podróż w czasie.

Na zakończenie integrowaliśmy się przy pysznej pizzy. Na podsumowanie możemy napisać rzecz oczywistą, że Kraków jest uroczy, ale właściwie to „nieważne gdzie, ale ważne z kim”… ponieważ to już pewnie nasz ostatni wspólny wyjazd